REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Które szkolenie wybrać?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Szkolenia 24 h
internetowy serwis szkoleń
Które szkolenie wybrać? /Fot. Fotolia
Które szkolenie wybrać? /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Szkolenia zdecydowanie wpływają na rozwój każdego człowieka. Często wiążą się jednak z niemałymi wydatkami. Które szkolenie wybrać, aby przeznaczone na nie pieniądze przyniosły korzyść?

Określenie potrzeb szkoleniowych

Pierwszym etapem w wyborze oferty powinno być określenie swoich potrzeb szkoleniowych, bowiem o wiele prościej znaleźć szkolenie, jeśli wiemy, czemu ma ono służyć. Szkolenie może pomóc nam, na przykład w uzyskaniu dodatkowych uprawnień, w zdobyciu zupełnie nowej pracy, czy w wyeliminowaniu mankamentów. Przykładowo, gdy mamy problemy ze skutecznością negocjacji z klientem, szukamy szkolenia z asertywności lub negocjacji. Wytypowanie własnych słabszych stron wymagających poprawy to połowa sukcesu, kolejna sprawa to znalezienie dobrej oferty szkoleniowej.

REKLAMA

Na co zwracać uwagę w ofercie szkoleniowej?

Program szkolenia

Analizowanie ofert szkoleniowych należy rozpocząć od programu szkolenia. Sprawdźmy czy zawiera on interesujące nas zagadnienia. Co bowiem handlowcowi po szkoleniu z efektywnych negocjacji, jeśli na zajęciach zostanie im poświęcona zaledwie godzina?

Nowość: Umowy zlecenia 2015

Wykładowcy

Nazwisko trenera często jest magnesem dla potencjalnych uczestników szkolenia – jeśli jest to znana postać w branży, z sukcesami i dużym doświadczeniem, nie ma co się zastanawiać – z pewnością na tym skorzystamy. Jeżeli natomiast postać wykładowcy jest dla nas anonimowa, wtedy trzeba bliżej przyjrzeć się jego karierze, posiadanym certyfikatom i dyplomom. Warto to zrobić, ponieważ niektóre szkolenia prowadzą młode, niedoświadczone osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w branży. Jeżeli zależy nam na efektach, nie powinniśmy godzić się na rolę królika doświadczalnego. Należy również sprawdzić, czy umiejętności trenera pokrywają się z tematyką wybranego przez nas szkolenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zadaj pytanie na FORUM

Metody szkolenia

Szkolenie nie musi być monotonnym wykładem, podczas którego ziewamy i wyczekujemy tylko, by pójść do domu. O wiele lepsze efekty przynoszą zajęcia prowadzone nieszablonowo, gdzie trenerzy wykorzystują metody interaktywne, gry zespołowe, scenki czy symulacje. Jeżeli udział w szkoleniu sprawi nam przyjemność, wtedy nauczymy się zdecydowanie więcej. Przed inwestycją w wybrane szkolenie warto więc sprawdzić, jakimi metodami szkoleniowymi posługuje się organizator - jeśli to kolejny nudny blok wykładowy, być może lepiej poszukać czegoś bardziej innowacyjnego.

Warunki szkolenia

Szkolenie przyniesie najlepsze efekty, jeśli zostanie przeprowadzone w małej grupie, maksymalnie kilkunastoosobowej. Przy większej liczbie uczestników nie tylko trudniej się skoncentrować, ale i zadać pytanie prowadzącemu czy brać aktywny udział w dyskusji. Inną ważną kwestią jest sala szkoleniowa – organizator powinien zapewnić wygodne i komfortowe miejsce, w którym będziemy mogli skupić się tylko na doskonaleniu naszej wiedzy.

Zawodowe postanowienia na nowy rok

Opinie o firmie

REKLAMA

Kupowanie szkolenia można porównać do zakupu telewizora – wydajemy sporą kwotę za produkt, który powinien nam służyć przed długie lata. Pomyłka nie wchodzi w grę, dlatego bardzo dokładnie oglądamy sprzęt, sprawdzamy wszystkie parametry, analizujemy opinie. Gdy zamierzamy kupić szkolenie, w podobny sposób trzeba wziąć na tapetę jego organizatora. Sprawdzając opinię o firmie na forach internetowych lub wśród znajomych warto zweryfikować przede wszystkim to, czy interesuje się ona swoimi klientami po zakończonym kursie. Profesjonalny organizator powinien weryfikować, czy przeprowadzone szkolenie było skuteczne – np. czy uczestnik znalazł zatrudnienie lub w inny sposób wykorzystał nabyte umiejętności.  Wiele firm szkoleniowych działa niestety krótkowzrocznie i „opiekuje się” kursantem jedynie do momentu zakończenia szkolenia.

Na koniec nie zostaje nic innego, jak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy cena za szkolenie jest adekwatna do jakości produktu? Jeśli mamy wątpliwości, lepiej poszukać innej oferty – tych bowiem na rynku nie brakuje.

Tradycyjne i komputerowe gry szkoleniowe

Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe przepisy o rynku pracy i zatrudnianiu cudzoziemców od 1 czerwca 2025. Co się zmienia?

Od 1 czerwca 2025 r. wchodzą w życie dwie kluczowe ustawy reformujące polski rynek pracy i zasady zatrudniania cudzoziemców. Nowe przepisy zmienią sposób rejestracji bezrobotnych, zniosą ograniczenia wiekowe i wprowadzą nowoczesne narzędzia informatyczne. Co dokładnie się zmienia i kogo dotyczą nowe regulacje?

Debata. Syndrom oszustki - między sukcesem a wątpliwościami

To będzie jedno z najważniejszych spotkań w naszym studio, transmitowane w czasie rzeczywistym na stronie infor.pl.

Ile godzin tygodniowo pracuje się w UE? Najmniej w Holandii, najwięcej w Grecji, Bułgarii i Polsce

Według danych Eurostatu pracownicy w Unii Europejskiej pracowali średnio 36 godzin w tygodniu. Okazuje się, że w Polsce było to znacznie więcej. Gdzie odnotowano najdłuższe, a gdzie najkrótsze tygodnie pracy?

Jakie kody uprawniają do wyższego dofinansowania PFRON? [KWOTY 2025]

Kwota dofinansowania, jaką może uzyskać pracodawca, zależy nie tylko od stopnia niepełnosprawności, ale również od rodzaju schorzenia. Czy pojawią się kolejne kody uprawniające do wyższego dofinansowania? Jakie kwoty obowiązują w 2025 r.?

REKLAMA

Kapitał początkowy można przeliczyć. To klucz do wyższej emerytury!

Kapitał początkowy to odtworzona wartość składek emerytalnych z okresu przed 1 stycznia 1999 roku, kiedy składki nie były przypisane do indywidualnych kont. Bez kapitału początkowego Twoja emerytura może być znacznie niższa. Sprawdź, jak go wyliczyć i jakie dokumenty są potrzebne, by nie stracić pieniędzy.

Menadżerowie wysokiego szczebla chcą się dogadywać mimo barier budowanych przez przywódców świata

Menadżerowie i światowy biznes stoi w obliczu rosnącej niestabilności – od napięć geopolitycznych i przesunięcia wpływów globalnych, po coraz bardziej spolaryzowaną scenę międzynarodową. Mimo to, wielu menedżerów najwyższego szczebla wciąż wykazuje wiarę w trwałość dotychczasowych struktur i scenariuszy współpracy.

Pracodawco! Nie zawsze możesz zlecić dodatkowe zadania pracownikowi

Podpisując umowę o pracę, strony zawierają dwustronne zobowiązanie - pracownik obliguje się do świadczenia określonej w umowie pracy, a pracodawca do wypłacania pracownikowi uzgodnionego wynagrodzenia. W praktyce jednak wielu pracodawców wychodzi z założenia, że skoro to oni płacą, to mogą zlecać swoim podopiecznym różnorodne zadania, również te wykraczające poza ustalony zakres obowiązków.

Jawność wynagrodzeń w Polsce: Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu pracy. Co się zmieni dla pracodawców i kandydatów do pracy?

Nowelizacja Kodeksu pracy uchwalona przez Sejm wprowadza obowiązek informowania kandydatów do pracy o wynagrodzeniu w procesie rekrutacji. Eksperci podkreślają jednak, że to dopiero początek drogi do pełnej jawności płac w Polsce.

REKLAMA

Aplikacja mZUS zyskuje popularność – już ponad 700 tys. użytkowników w całej Polsce

Aplikacja mobilna mZUS, dostępna na smartfony z systemem Android i iOS, przekroczyła próg 700 tysięcy użytkowników. Umożliwia szybki i wygodny dostęp do usług Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, takich jak składanie wniosków o 800+, „Dobry Start” czy rezerwacja e-wizyt.

Coraz więcej seniorów wybiera przelew zamiast gotówki. Już 80% świadczeń ZUS trafia na konta bankowe

W marcu 2025 roku aż 80 proc. emerytów i rencistów otrzymywało świadczenia ZUS przelewem na konto bankowe. Choć coraz więcej osób rezygnuje z gotówki, część seniorów nadal wybiera wizytę listonosza – z powodów praktycznych i społecznych.

REKLAMA

OSZAR »