REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praca w Polsce - tysiące ofert pracy

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Zielona Linia
Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia
zatrudnienie ukraińca
zatrudnienie ukraińca
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Portal pracawpolsce.gov.pl jest skierowany do obywateli Ukrainy, którzy są zainteresowani znalezieniem pracy w naszym kraju. Dużą zaletą serwisu jest to, że przedstawiane w nim oferty pracy są dopasowane do kompetencji i miejsca pobytu cudzoziemca. Portal jest dostępny w trzech wersjach językowych: polskiej, ukraińskiej i angielskiej. Co zyskują obywatele Ukrainy, którzy założą konto na pracawpolsce.gov.pl?

Praca w Polsce - tysiące ofert pracy

Portal pracawpolsce.gov.pl jest bezpłatnym narzędziem, które pomaga obywatelom Ukrainy, legalnie przebywającym w Polsce, znaleźć zatrudnienie. Jak mówi minister Janusz Cieszyński, portal ma łączyć obywateli Ukrainy poszukujących pracy z polskimi pracodawcami, którzy tę pracę oferują.

REKLAMA

Autopromocja

Jak działa pracawpolsce.gov.pl?

REKLAMA

Założeniem pracawpolsce.gov.pl jest szybkie i intuicyjne działanie. Wystarczy, że obywatel Ukrainy, posiadający profil zaufany, wypełni krótki formularz, w którym określi m.in. swoje kwalifikacje i lokalizację. Po uzupełnieniu i zatwierdzeniu danych, raz w tygodniu, na wskazany w formularzu adres mailowy, cudzoziemiec będzie otrzymywał oferty dostosowane do jego umiejętności i miejsca pobytu.

Tak więc, nie trzeba się logować na portal, by na bieżąco otrzymywać oferty pracy. Chyba że cudzoziemiec będzie chciał uzupełnić lub zmienić swoje dane, które podał w formularzu. Wówczas, po zalogowaniu może edytować i modyfikować podane wcześniej informacje.

Ważnym ułatwieniem dla obywateli Ukrainy jest ukraińska wersja językowa portalu (pracawpolsce.gov.pl jest dostępna w trzech wersjach językowych: polskiej, ukraińskiej i angielskiej).

REKLAMA

„Portal pracawpolsce.gov.pl to realna pomoc dla obywateli Ukrainy. Chcemy, aby osoby, które rozpoczynają poszukiwanie zatrudnienia na polskim rynku pracy miały możliwość znalezienia go w swoim zawodzie, zgodnie ze swoimi kwalifikacjami. Rejestrować mogą się też osoby, które mają już pracę, ale chciałyby zmienić ją na lepiej płatną lub bliższą ich kwalifikacjom.” – tłumaczy minister Cieszyński.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak podkreślają twórcy pracawpolsce.gov.pl, bezpieczeństwo użytkowników jest ich priorytetem, dlatego dane na portalu są chronione, a logowanie jest możliwe wyłącznie za pomocą profilu zaufanego.

Portal powstał przy współpracy z Operatorem Chmury Krajowej (OChK), Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS), Palantir Technologies Poland, Antal Polska, Domem Ukraińskim w Warszawie, Diia Bussiness Warsaw, HRlink, GoldenLine, Pracuj.pl czy GoWork.

 Opracowanie na podstawie informacji Ministerstwa Cyfryzacji (Cyfryzacja KPRM) Wojciech Napora (Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia)

Źródło: Cyfryzacja KPRM

Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Zielona Linia

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
PPK: 10 dni i 3 miesiące to ważne terminy przy zawieraniu umowy o zarządzanie i prowadzenie PPK

Wdrożenie PPK to przede wszystkim wybór instytucji finansowej i zawarcie umowy o zarządzanie oraz umowy o prowadzenie PPK. Podmiot zatrudniający musi pamiętać o ważnych terminach: 10 dni i 3 miesiące. Jakie obowiązki ma pracodawca? Co z mikroprzedsiębiorcą?

O 339,50 zł więcej dorobi emeryt i rencista od czerwca 2025 roku

Rosną limity dorabiania dla rencistów i wcześniejszych emerytów. Chodzi o kwoty, po przekroczeniu których ZUS obniża lub zawiesza pobierane świadczenie emerytalne lub rentowe. To dobra wiadomość.

Zautomatyzuj HR z SyKOF HR i przygotuj organizację na erę AI

Automatyzacja to nie tylko wygoda – to fundament dla wdrażania sztucznej inteligencji w HR. System SyKOF HR wspiera organizacje w cyfrowej transformacji procesów kadrowo-płacowych, integrując się z ekosystemem ERP i tworząc fundament pod przyszłościowe zastosowania AI.

14 emerytura 2025 - kiedy wypłata? [Rozporządzenie]

14 emerytura będzie także w 2025 roku. Kiedy można spodziewać się wypłaty dodatkowego świadczenia dla emerytów i rencistów? Ile wynosi czternastka? Jst rozporządzenie Rady Ministrów. Oto najważniejsze informacje.

REKLAMA

Jazda na rowerze: dla pracownika benefit z karty sportowej i korzyść dla zdrowia

Coraz cieplejsze dni zachęcają do aktywności fizycznej, takiej jak jazda rowerem. Z roku na rok przybywa osób, które decydują się na mniej lub bardziej regularne dojeżdżanie takim jednośladem do pracy.

Jawność wynagrodzeń: większość jest za, ale pod warunkiem, że dotyczy ona wyłącznie cudzych płac a nie własnych zarobków

Najnowsze badanie przynosi wiedzę o aktualnych poglądach polskich pracowników. Polacy o jawności wynagrodzeń: chcemy znać zarobki innych, ale swoich nie chcemy ujawniać. Czy zmiana prawa, którą sprawi wdrożenie dyrektywy o jawności płac to zmieni?

Zatrudnianie cudzoziemców w 2025 roku [Przewodnik i zmiany krok po kroku]

W dobie globalizacji coraz więcej polskich firm sięga po talenty spoza kraju. Od 1 czerwca 2025 r. proces zatrudniania cudzoziemców zostanie zmodernizowany i w pełni zdigitalizowany dzięki nowej ustawie z 20 marca 2025 r. o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom. Choć formalności nadal wymagają precyzji, są prostsze, szybsze i dostępne online.

Pracownicy teraz: praca bez poczucia sensu nie daje satysfakcji

Według 91 proc. polskich „zetek” i millenialsów praca bez poczucia sensu nie daje satysfakcji. Wśród priorytetów młodych pracowników są także niezależność finansowa i work-life balance. Jeśli te warunki nie są spełniane, potrafią oni zrezygnować z pracy i szukać nowego pracodawcy.

REKLAMA

Dobre samopoczucie w miejscu pracy, to kluczowe oczekiwanie najmłodszych pracowników czyli Zetek

Dla Zetek pracowników w pracy ważna jest równowaga między życiem zawodowym i prywatnym. Otwarta komunikacja z przełożonym, równowaga między życiem zawodowym i prywatnym oraz stabilność zawodowa - to wartości, którymi najczęściej kierują się przedstawiciele pokolenia Z przy wyborze pracodawcy.

Samotni wśród ludzi

Rozmowa z dr Sylwią Hałas-Dej, dziekanem Kozminski Executive Business School w Akademii Leona Koźmińskiego, o tym, jak radzić sobie z izolacją na wysokim stanowisku.

REKLAMA

OSZAR »